Hírek



2012. 11. 30.
Együttműködésben a nagy cégek

Komárom Város Önkormányzata nemrég életre hívta az Ipari Parki Cégek Együttműködési Fórumát. Az első ülésre november utolsó hetében került sor a városháza dísztermében.

Dr. Molnár Attila polgármester a találkozó első felében vázolta a város gazdasági helyzetét. Elmondta, hogy az utóbbi év feszes költségvetésének köszönhetően sikerült stabilizálni a település anyagi helyzetét. – 2011 elején komoly nehézséggel néztünk szembe. Világossá vált, hogy a válság városunkat sem kerüli el. Az adórendszer átalakításának, az adófizetési morál javulásának, valamint a költekezés megállításának köszönhetően azonban minden korábbi akadály ellenére is elmondhatjuk, településünk ma azon 26 város közé tartozik, amelynek nincs se hitele, se pedig tarozása.

A városvezető vázolta az elmúlt két esztendő legfontosabb döntéseit is. Az év elején bejelentett ipari parki csoportos létszámleépítések ellenére elmondható, hogy Komáromban 7,2 % a munkanélküliségi ráta, ami megyei szinten a legjobb. Abban, hogy ez így alakult nagy szerepe van a Nokia által elindított Bridge-programnak. Dr. Molnár Attila kiemelte, hogy a Nokia továbbra is környék legnagyobb foglalkoztatója, és mint ilyen a város legjelentősebb adózója is. A cég vezetésének megköszönte továbbá, hogy a kormánnyal való tárgyalások után a társaság a hazánkban, és városunkban maradt, miközben saját finnországi üzemét bezárta.

A polgármester a továbbiakban beszélt a Vállalkozásfejlesztési Alapítvánnyal közösen jegyezett hely kis- és középvállalkozások támogatási programjáról, továbbá a közmunkaprogram sikerességéről is.
A közbiztonsági intézkedések terén kiemelte a 24 órás közterület-felügyelet felállítását, a rendőrség anyagi támogatását, valamint a térfigyelő kamera rendszer további kiépítését. A szociális biztonság megteremtése kapcsán legfontosabb feladatnak a bérlakás állomány bővítését nevezte, ugyanakkor ezen a területen még vannak lemaradások, melyek lefaragása jórészt a központi pályázatoktól függ.

Az elmúlt két esztendő kiemelt beruházásai közé a városrehabilitációs programot, az elkerülő út átadását, az Alapy iskola felújítását és új tanműhelyének átadását, a koppánymonostori bölcsőde-, a Napsugár Óvoda, az új védőnői épület-, valamint a Szivárvány Óvoda tornatermének megépítését, és az új WI-FI pontok kialakítását sorolta a polgármester. A következő évek főbb infrastrukturális beruházásai pedig a rakparti kanyarodósáv kialakítása, az EuroVelo kerékpárút kiépítése, az árvízvédelmi vonal fejlesztése, és az Új Duna híd projekt lesznek.

A bevezető után a cégek tájékoztatást adtak üzletpolitikájukról, profiljukról, valamint közép és hosszú távú terveikről.

Dr. Molnár Attila szerint a fórum a város és az ipari parki cégek közötti tartós együttműködés záloga, továbbá rendkívül fontos abból a szempontból is, hogy a park cégei jobban megismerhessék egymást is.

- A következő találkozóra majd jövő év első felében kerül sor. Reményeink szerint akkor már bemutathatom a parkba települt új társaság managementjét is – zárta az ülést a városvezető.


Galéria: Ipari parki fórum